Již v pátek od 18 hodin hrají fotbalisté Dynama České Budějovice zápas proti Bohemians Praha. Vzhledem k novým vládním nařízením může na utkání dorazit pouze 2000 diváků. Na fotbal mohou vyrazit majitelé permanentních karet a ti, co si stihli v průběhu týdne koupit vstupenky online.

Česká republika čelí druhé vlně onemocnění Covid-19, na které v posledních dnech zareagoval nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten ve středu odpoledne oznámil, že se sportovních událostí ve venkovních prostorech může zúčastnit maximálně 2000 diváků, kteří budou odděleni od aktérů utkání.

Pro Dynamo to znamená především to, že se na zápas může vydat pouze omezený počet příznivců klubu. „Jelikož jsme omezeni počtem 2000 diváků, rozhodování bylo nakonec poměrně jednoduché. V tuto chvíli dokážeme garantovat vstup na zápas všem držitelům permanentních karet a také těm, kteří si stihli od minulého týdne koupit vstupenky v online prodeji. Právě tyto skupiny fanoušků nám v tuto chvíli naplňují kapacitu dvou tisíc diváků," říká PR manažer Dynama Aleš Strouha.

Kvůli vládním opatřením se tak na zápas bohužel nedostanou fanoušci Bohemians Praha. „Moc nás to mrzí, protože již na začátku týdne jsme do Prahy zaslali 100 vstupenek do kotle hostů. Tyto vstupenky jsme ale nakonec museli zneplatnit a kotel Bohemians zůstane v pátek uzavřený," dodává Aleš Strouha.

Kapacita stadionu pro zápas proti Bohemians je v tuto chvíli zcela vyčerpaná a další vstupenky do prodeje na pátek již nepůjdou. „Je to tak, že nebude probíhat již žádný online prodej a ani prodej na pokladnách. Na zápas se opravdu dostanou jen ti, co mají již nyní vstup zajištěný. Celá situace nás mrzí, avšak na druhou stranu jsme moc rádi, že dokážeme garantovat vstup všem našim permanentkářům," dodává Aleš Strouha.

Ti, co se na zápas v pátek nedostanou, mohou průběh utkání sledovat alespoň v přímém televizním přenosu na ČT Sport. Zápas startuje v 18 hodin..