Necelých sedm stovek diváků gól v derby mezi Táborskem a Dynamem nevidělo. Zápas 13. kola Fortuna národní ligy přinesl ze strany domácího celku celou řadu velkých gólových šancí a Budějovičtí měli značné štěstí, když zápas dotáhli alespoň do bezbrankové remízy.

Bez vykartovaných Peška a Javorka nastoupili fotbalisté Dynama ve středu zálohy s kapitánem Petrem Benátem. Na levé straně se stejně jako v utkání s Opavou objevil Lukáš Pouček. A bylo to právě Dynamo, které vstoupilo do utkání aktivněji. Hned v úvodu zápasu se do střeleckých pozic dostali Benát a následně také Táborský. První jmenovaný ale trefil obránce a druhý zamířil těsně nad.

Fotbalisté z jihočeské metropole měli v úvodní desetiminutovce velkou územní převahu, ve 12. minutě se ale z ničeho nic do velké šance dostal Matěj Mršić, ke kterému se ve vápně Dynama odrazil balon. Mršič byl ale svou šancí tak překvapený, že prakticky nezakončil. O poznání větší šanci měl o minutku později hlavičkující Musiol, v tísni ale poslal před Novákem míč jen vedle levé tyče Staňkovy brány.

Dynamo odpovědělo rohem Poučka, zády k bráně hlavičkující Táborský ale zakončil nad. Zkušený forvard měl ve 25. minutě v další šanci gól na hlavě, po přízemním pasu Čavoše se snažil skoro až u trávníku hlavou míč usměrnit do brány, avšak těsně minul. Po půl hodině hry se dostali do velkých šancí pro změnu domácí, Mršić ani Nešický v gólových pozicích bránu Dynama netrefili. Až do konce prvního poločasu měli více ze hry domácí, žádnou ze svých velký šancí dotáhnout nedokázali a do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Po změně stran se obraz hry částečně vyrovnal a v úvodních minutách se oba celky přetahovaly v držení balonu. Postupem doby to byli ale opět domácí, kteří začali přebírat iniciativu a byli aktivnější. V 52. minutě to byl přesto Ivo Táborský, který se snažil zakončit přes hlavu, jeho dobrá rána byla ale zblokovaná. V 68. minutě se do další velké šance dostal výborně hrající Mršić, svou ránu na zadní tyč ale poslal těsně mimo.

Nejblíže ke gólu byli domácí v 78. minutě. Středem hřiště se vydal Nešický, jehož parádní střela se odrazila od tyče. Balon se navíc dostal ke zcela volnému Mršičovi, po jehož dorážce ale tygřím skokem zasáhl Staněk. Hned o tři minuty později byl v další slušné šanci na přední tyči zakončující Musiol, balon ale poslal mimo. Když se v závěru Staněk vyznamenal proti střele Štohanzla, skončilo jihočeské derby bezbrankovou remízou 0:0.

David Horejš (trenér Dynama): "Jediné pozitivní je to, že jsme prodloužili sérii zápasů, ve kterých jsme neprohráli derby s Táborskem. Do zápasu jsme vstoupili slušně, v prvních dvaceti minutách jsme měli více balon, ale k ničemu to nevedlo. Bod nakonec musíme brát. S pokorou musím říci, že na více jsme dnes neměli. Domácí měli tři nebo čtyři velké gólové šance a nás dvakrát výborně podržel brankář Staněk."

Roman Nádvorník (trenér Táborska): "Do zápasu jsme vstoupili s repspektem. Budějovice mají formu a v posledních zápasech dobře a vyhrávají. I bez dvou klíčových hráčů jsme si vypracovali minimálně tři stoprocentní šance a i když bychom bod před zápasem brali, nyní jsme zklamaní."