S vypětím všech sil a na hranici možností bojovali fotbalisté Dynama na domácím stadionu proti Baníku Ostrava. Hned v osmé minutě je do kolen srazil mladíček Magera, který hlavou překonal bezmocného Filipka. Domácí bojovali s nepřízní osudu, avšak zaslouženého vyrovnání se v celém průběhu zápasu nedočkali. Brankáře Rašku třikrát zastavila branková konstrukce a další dvě gólové střely dokázal bravurně zneškodnit. Utkání kvůli zranění nedohrál Roman Pivoňka a kvůli sporné červené kartě Vlado Pončák.
Trenér Dynama Robert Žák musel v den zápasu upravovat zahajovací jedenáctku, protože nemohl kvůli viróze postavit trojici Svoboda, Smíšek a Plocek. I v pozměněné sestavě začali Jihočeši aktivně a hned ve 3. minutě se málem radovali z první branky – po rohu se odražený míč dostal k osamocenému Homoláčovi, který hlavou usměrňoval míč do poloodkryté branky, brankář hostů Raška byl ale na místě a reflexivním zákrokem míč z brankové čáry vyrazil. Ihned po této šanci následoval rychlý protiútok Baníku, který za cenu žluté karty zastavil obránce Leština. Jihočeši začali velmi aktivně a o to víc je mohla mrzet situace ze 7. minuty. Hosté podruhé v zápase přešli do rychlého brejku, který po pěkné kombinaci zakončoval mladíček Magera, brankář Filipko byl na jeho umístěnou hlavičku krátký – 0:1. V následujících minutách byl obraz hry stále stejný, domácí se tlačili dopředu a hosté spoléhali na rychlé protiútoky. Další nebezpečnou akci Baníku musel v 15. minutě hry zastavit včasným vyběhnutím golman Filipiko. Okolo dvacáté minuty hry byli stále aktivnější domácí, často se dostávali k zahrávaní rohových kopů – žádný z nich ale bohužel nic nepřinesl. V první půlhodině zápasu se několikrát do náznaků šancí dostal útočník Myšák, ani jednou však obránce soupeře nepřekonal a na dostřel Raškovy branky se dostal jednou. Velká šance Jihočechů přišla ve 37. minutě, kdy se až na roh malého vápna probojoval Martin Vyskočil – atakován obráncem ale nezakončil nebezpečně. O tři minuty později nastala nepříjemná situace, když se ve vápně Baníku srazil brankář Raška s obránce Romanem Pivoňkou. Hůře dopadl obránce Dynama, který musel být po delším ošetřování vystřídán – na jeho stoperské místo se postavil Martin Dobrotka. Právě mladý slovenský reprezentant se mohl v poslední minutě první půle radovat z vyrovnávající branky, brankář Raška byl ale na místě a pokus mladíka ve službách Dynama famózně vyškrábl zpod břevna.

Ve druhé části se Jihočeši snažili útočnou snahu stále více a více stupňovat, avšak obrana Baníku byla pozorná a domácí se tak dostávali do zajímavějších šancí jen velmi sporadicky. Hned v úvodu se k pěkné střele dostal Adam, gólman Raška jí ale perfektním zákrokem vytěsnil na tyč. Do zakončení se také znovu dostával Myšák, stále mu ale nebylo přáno. Půl hodiny před koncem se jedovatou střelou prezentoval Vlado Pončák, míč z jeho kopačky letěl snad půl metru od spojnice Raškovy branky. Obraz hry byl ve druhém poločase stále stejný – domácí se tlačili na polovinu Baníku a hosté využívali rychlých protiútoků. Nepříjemná rána přišla pro českobudějovické hráče pět minut před koncem, kdy byl po sporné druhé žluté kartě vyloučen obránce Vladimír Pončák. V samém závěru utkání si domácí vytvořili několik velmi slibných příležitostí, avšak hlavička Myšáka a ani střela do tyče Josefa Němce branku nepřinesly.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava