Jihočeši opět pod taktovkou Ivo Táborského pokořili i šestý tým tabulky Xaverov a po přesvědčivém výkonu zvítězili 3:0, když se dvakrát trefil Táborský a jednou Vozábal. Svěřenci Františka Cipra podali především ve druhém poločase velmi koncentrovaný výkon a vítězství si na hřišti v Počernicích plně zasloužili. Další utkání odehraje Dynamo již ve středu, kdy na domácím stadionu přivítá Vítkovice.
V podobném složení jako v minulém kole doma s Pardubicemi nastoupili fotbalisté Dynama i k zápasu na hřišti Xaverova. Jedinou změnou bylo zařazení uzdraveného Romana Pivoňky, který nahradil Radka Mezlíka. V útoku dostal opět příležitost Ivo Táborský a v minulém kole vykartovaný Mrkvička putoval pouze na lavičku. Reprezentační záložník Karel Poborský sledoval utkání pouze z tribuny.

Za krásného slunečného počasí vstoupily oba týmy do zápasu aktivně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a obě mužstva se dostávala i do zakončení. Hned v 1. minutě si na centr z pravé strany naskočil Táborský a pouze reflexivní zákrok brankáře Vaška odvrátil blížící se pohromu. O dvě minuty později taktéž z dobré pozice střílel Chleboun, avšak brankáře Filipka nepřesnou střelou neprověřil. V 5. minutě se ve vápně napřáhl Bálek, do jeho pokusu ale obětavě skočil Skála a míč odvrátil na roh. Podobně si počínal i jeden z obránců Xaverova, který na druhé straně zblokoval pokus Plocka. Na konci 15. minuty prožíval krušné chvilky Vozábal, pro jehož pohledné kličky neměli pochopení domácí borci, budějovického špílmachra dvakrát za sebou tvrdě atakovali a v obou případech se Vozábal jen těžko zvedal z hrací plochy. V následujících minutách se hra přestěhovala na polovinu Dynama, avšak přes mírnou územní převahu si domácí výraznější šance nevytvářeli. Pouze ve 20. minutě málem ohrozil branku Jihočechů Bálek, jenže ho na malém vápně míč neposlechl a hlavičkový pokus do poloodkryté branky nenasměroval.
S pomalu se blížícím koncem poločasu na sebe začal stále více upozorňovat Táborský, který svým aktivním pojetím hry dával obráncům i brankáři domácích hodně zabrat. Ve 27. minutě právě Táborský poslal do vápna krásný centr na nabíhajícího Faldynu, ten ale na zadní tyči ve skluzu nezakončil přesně. V 29. minutě ale přišla další významná chvilka Ivo Táborského - z pravé strany odcentroval Plocek, míč na penaltě sice hlavou minul Faldyna, avšak Táborský dobře četl hru a na zadní tyči poslal hlavou míč pohodlně do odkryté branky - 0:1. Domácí se očividně nechtěli s vývojem utkání smířit a zařadili druhý rychlostní stupeň, díky kterému si v poslední pětiminutovce vytvořili dvě gólové šance. Nejprve ve 40. minutě po centru z pravé strany zakončoval v nepřehledné situaci těsně před Filipkem Bálek, po následném ataku budějovický gólman míč neudržel v ruce a před dvojicí dalších dvou domácích borců zívala zcela odkrytá branka.Střela jednoho z nich ale skončila na vnější konstrukci brány. V probíhající poslední minutě prvního poločasu se po centru z pravé strany dostal zcela sám před Filipka opět Bálek - svojí příležitostí byl ale tak zaskočen, že míč poslal jen do náruče připraveného budějovického brankáře.

Domácí fotbalisté zahájili druhý poločas náporem, avšak jedinou vážnější příležitost si vypracovali v 58. minutě, kdy se po kolmé přihrávce obtočil okolo Pivoňky na hranici vápna Hašler, s jehož následným slabým pokusem neměl brankář Filipko sebemenší problém. Právě v první čtvrthodince si xaverovští hráči dvakrát vyšlápli na brankáře Filipka a následně i obránce Pivoňku, především s vysokým stoperem to nevypadalo vůbec dobře a hřiště opouštěl na nosítkách. Po tříminutovém ošetřování se ale nakonec do hry vrátil. S přibývajícími minutami se domácí snažili svojí aktivitu stupňovat, avšak tím pouze otevírali prostor pro rychlé budějovické brejky a Jihočeši si tak začali vytvářet jednu šanci za druhou. V 64. minutě do pokutového území s míčem na kopačce dosprintoval Hrbáč, zpětnou přihrávkou našel Ivo Táborského, který vyslal na branku Xaverova exkluzivní střelu těsně pod břevno, na kterou neměl brankář Marek nárok - 0:2. Za dalších šest minut Jihočeši zvýšili svůj náskok na třígólový. Jaromír Plocek poslal dlouhým třicetimetrovým křížným pasem do brejku Marina Vozábala, který postupoval po levé straně sám na brankáře Vaška. Budějovický patriot udělal tři rychlé kroky do vápna a povedenou střelou z dvanácti metrů s pomocí tyče vstřelil třetí branku zápasu.
V poslední čtvrthodině hry domácí hráči očividně odpadli a nejraději by se viděli již v kabině. V 74. minutě se do míče opřel dvacet metrů před brankou střídající Mezlík, dobře postavený gólman domácích vyrazil šťastně na roh. Deset minut před koncem prošel celým hřištěm Vozábal, na hranici vápna naservíroval míč Mrkvičkovi, který však vysoko přestřelil. Na druhé straně střílel o pár okamžiků později Mejzlík a jeho povedený pokus jen o decimetry minul budějovickou branku. Dvě minuty před koncem normální hrací doby po další rychlé akci Dynama přihrával zpětně na Leštinu Vozábal - střídající obránce z třinácti metrů nejprve napálil do brankáře Vaška, odražený balon nasměroval opět na xaverovskou svatyni, avšak míči stálo v cestě do brány břevno! V nastavěném čase po dalším brejku do odryté obrany střílel pohotově Plocek, jeho technický pokus ale proletěl těsně mimo...