Beznadějně vyprodaná hala v Českých Budějovicích sledovala v nedělním podvečeru šlágr 2. ligy, skupiny západ, ve kterém nakonec Dynamo PCO porazilo FK Kladno výsledkem 5:3. Poprvé v sezoně se tak Jihočeši posunuli na první místo tabulky!

Obě mužstva nastoupili v nejsilnějším možném složení, na straně domácích chyběl pouze Ondřej Hačka. Začátek utkání patřil Dynamu PCO, které se snažilo diktovat tempo hry. Pozorné obrany na obou stranách však dovolili zakončit nepřesně pouze hostujícímu Šnídlovi, na straně domácích se nejprve neprosadil Radouch, po něm to zkoušel Jasanský, jehož střela však skončila těsně vedle kladenské branky. Na první branku zápasu čekala zaplněná hala do 12. minuty, kdy si krásně vyměnili míč Lengyel s Benátem, aby druhý jmenovaný zakončoval pohodlně do odkryté branky, 1:0. Oba exligový fotbalisté si role vyměnili hned o dvacet vteřin později. Benát přešel přes dva kladenské hráče, napřáhl ke střele místo níž nakonec oslovil nezištnou přihrávkou svého spoluhráče Lengyela, který neměl problémy dostat míč do hostující sítě, 2:0. I další minuty se odehrávali zejména v režii domácích. V 15. minutě pálil nebezpečně Jakub Hric, o dvě minuty pak vychytal hostující brankář v šanci Petra Benáta. Když už se zdálo, že jsi domácí odnesou do poločasové přestávky dvoubrankové vedení, udeřilo i na druhé straně, to když rychlý protiútok zakončil přesně kladenský Šnídl po přihrávce Stejskala, 2:1

Druhá půle začala šancí Davida Radoucha, který na polovině obelstil soupeře a postupoval sám na brankáře, jenž jeho razantní střelu zneškodnil. V tu dobu byl k vidění kvalitní futsal na obou stranách, středočeši se snažili zvrátit výsledek ve svůj prospěch, domácí se naopak snažili navýšit skóre. To se jim povedlo na začátku 28. minuty, kdy vyslal na branku nechytatelnou střelu Martin Jasanský a dal tak svému týmu opět dvoubrankové vedení, 3:1. Ve 30. minutě byl domácím písknut po jednom ze zákroků šestý akumulovaný faul a následoval desetimetrový kop, ze kterého se Kaválek nemýlil, 3:2. O dvě minuty později kladenští dokonce srovnali stav zápasu, když se po nenápadné akci prosadil střelou bodlem, 3:3. Šestý akumulovaný faul si na své konto připsal ve 33. minutě i hostující celek, kapitán Pouzar však výhodu desetimetrového kopu nevyužil. V budějovické hale se tak schylovalo v posledních šesti minutách k dramatu, neboť domácí potřebovali nutně vyhrát a každý další faul by byl na obou stranách potrestán znovu desetimetrovým kopem. Dynamo PCO strhlo vedení znovu na svou stranu ve 35. minutě, to se po individuální akci prosadil David Radouch. O dvě minuty později si hosté vzali oddechový čas a rozhodli ke hře bez brankáře. Domácí borci však vědomi si důležitosti tohoto zápasu poctivě bránili a soupeři prakticky nedovolili zakončit. Dvacet vteřin před koncem pak definitivně rozhodl o osudu utkání Martin Jasanský, který vystihl přihrávku mezi kladenskými hráči a nezvykle pravou nohou uzavřel účet zápasu na 5:3 pro Dynamo PCO.

Dynamo PCO se po tomto vítězství posunulo na 1. místo tabulky před svého dnešního soupeře, se kterým má lepší vzájemný zápas. Posledních devět kol tak slibuje na dálku napínavou bitvu mezi těmito mužstvy, pro které se může stát každé sebemenší zaváhání osudné. Přijdete podpořit Dynamo PCO i v dalších domácích zápasech...?