P a r d u b i c e - Svěřenci Františka Cipra uspěli i ve třetím zápase v řadě a na Letním stadionu v Pardubicích porazili místní celek 1:0. V prvním poločase nebylo k vidění příliš fotbalové krásy, avšak druhou polovinu zápasu zahájil brankou Karel Poborský, který bez větších problémů zužitkoval kolmou přihrávku Martina Vozábala. Zbytek zápasu si Jihočeši pohlídali a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Černou kaňkou zápasu bylo zranění Jiřího Skály, který musel po střetu s brankářem Belicem opustit deset minut před koncem hrací plochu na nosítkách...

S heslem "vítězná sestava se nemění" skládal kouč Jihočechů František Cipro sestavu před sobotním duelem v Pardubicích. V základní jedenáctce týmu se objevili naprosto totožní fotbalisté jako v minulém zápase s rezervou olomoucké Sigmy. Změna (a to velmi pozitivní) nastala na lavičce týmu, kde se po třech měsících objevil brankář Miroslav Filipko.

V úvodních minutách se oba týmy zaměřily na precizní defenzivu, ze které chtěly vyrážet k rychlým protiútokům. Žel Bohu ale dlouhou dobu zůstávalo pouze u obranné hry a míč se tak v první desetiminutovce pohyboval převážně ve středu hřiště. František Cipro upozorňoval před zápasem na velmi nebezpečné standardní situace - v 10. minutě Východočeši dostali možnost zahrávat přímý kop z rohu pokutového území, první signál jim ale nevyšel a Belic zasahovat nemusel. O další minutu později se domácí dostali k dalším dvěma střelám ze střední vzdálenosti, ani jeden pokus se ale opět mezi tři tyče nevešel - ba co víc, mířil zcela mimo... Od 15. minuty se začali pozvolna osmělovat i Jihočeši, hlavním tahounem útočních akcí byl trochu překvapivě Jakub Bureš, s jehož dobrými centry do pokutového území si ale českobudějovičtí útočníky poradit nedokázali. Ve 27. minutě to z velké dálky zkoušel Jakub Adam, avšak jeho pokus srazil pozorný Skála na roh, ze kterého domácí opět své kvality při standardních situacích nepotvrdili.

K prvnímu pořádnému střeleckému pokusu Dynama se dostal v 31. minutě Dvořák, ani on ale neměl seřízená mířidla a pokus z jeho kopačky minul pravou tyč domácí branky snad o pět metrů. O minutu později se k zahrávání dalšího přímého kopu dostali opět domácí, lehký centr do pokutového území ale zastavil vybíhající Belic. Ve 33. minutě přišla asi největší šance Dynama v první půli hry. Rohový kop Poborského sice do branky nikdo usměrnit nedokázal, avšak vysoko letící míč málem našel sám cestu do branky, když proletěl jen decimetry od zadní tyče Šedovy branky. S blížícím se koncem poločasu začali Jihočeši přidávat na aktivitě a hrálo se převážně na polovině Pardubic. Co se týká útočných akcí, tak klíčovou postavou byl stále Jakub Bureš, jehož centry dělaly obraně Pardubic velké problémy. Ve 40. minutě se po akci Bureše s Belejem dostal do zakončení Vozábal - jeho oblouček z prostoru velkého vápna ale přeletěl i břevno Šedovy branky.

Vstup do druhého poločasu vyšel Jihočechům na jedničku. již ve 48. minutě si na pěknou kolmou přihrávku Vozábala naběhl Karel Poborský a zcela sám před gólmanem Šedou se nemýlil - 0:1. Za tři minuty nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno, když si na centr z hloubi pole naběhl Šorfa, avšak na vysoký míč nedosáhl. I v 58. minutě byli domácí blízko brance, když po přímém kopu Krutého zakončoval z penaltového puntíku hlavou Vašata - budějovický gólman byl ale na místě a nebezpečnou hlavičku schoval do rukavic. Snad největší potlesk na otevřené scéně si vysloužil v 60. minutě Karel Poborský, když na pravé straně hřiště dokázal, že patří mezi hráče světové extratřídy. S lehkostí jemu vlastní brilantní kličkou obelstil dva protihráče a skvěle odcentroval. Při následné hlavičce Grubera, v extázi křičející domácí fanoušci již zvedali ruce nad hlavu(!),  míč však skončil jen metr nad břevnem.

Druhou branku v zápase mohl v 66. minutě vstřelit také Svoboda, jehož nepřesný pokus domácí obránce tečoval tak nešťastně, že málem překvapil u druhé tyče postávajícího brankáře Šedu. Dvacet minut opřed koncem opět potěšil domácí publikum Poborský, který se probil středem pole až na hranici vápna, kde si chtěl míč narazit se Svobodou. Ten ale jeho úmysl nepochopil a utopil se v následných kličkách. S blížícím se závěrem zápasu domácí pochopitelně přidávali na aktivitě, přes kompaktní obranu Dynama se ale prosazovat příliš nedokázali. Jejich největší zbraní byly stále standardní situcace, po kterých vznikl v pokutovém území nejeden nepříjemný závar.

Nepříjemný moment přišel pro Dynamo v 80. minutě, kdy se po jednom z centrů srazil Jiří Skála s vybíhajícím brankářem Belicem. Po snad dvouminutovém ošetřování byl nakonec Skála odnesen z hrací plochy na nosítkách a musel ho na posledních deset minut nahradit do té doby nerozcvičující se Pivoňka. V posledních minutách zápasu se domácí odhodlali ke zběsilému útočení, největší příležitost ale nedokázal zužitkovat Krutý a Jihočeši se bez větších problémů mohli radovat z dalšího tříbodového zisku.