Dlouhou reprezentační přestávku si fotbalisté Dynama vyplnili přípravným zápasem s druholigovým Táborskem. Domácí si se soupeřem na Střeleckém ostrově poradili a po brankách Karola Mészárose a Matěje Valenty vyhráli 2:0. Celou řadu dalších šancí ale neproměnili.

Dobrý zápas s velkým množstvím šancí sehráli černobílí v rámci přípravy s druholigovým Táborskem. Od úvodu zápasu bylo jasné, kdo bude na hřišti dominovat. Už v 9. minutě zakončoval vedle branky Mršič po centru Kladrubského. Stejný hráč měl na noze gól o chvíli později, ale jeho střela směřovala těsně vedle. V 17. minutě ve skluzu zakončoval Králik, ale i jeho pokus úspěšný nebyl. Ve 20. minutě už se Dynamo ujalo vedení. Povedený centr Mršiče z levé strany ve vzduchu zasáhl nohou Karol Mészáros a Dynamo vedlo - 1:0. Ve 28. minutě mohlo být vedení už dvojnásobné. Mršič se dostal do vápna a byl faulován. K pokutovému kopu se postavil Mick Van Buren, ale svůj pokus poslal do břevna a od něj se míč odrazil na brankovou čáru. Ani ve zbytku poločasu další branka nepřišla.

Do druhé půle David Horejš sice změnil prakticky celou sestavu, ale nic to nezměnilo na průběhu zápasu. V 55. minutě velikou příležitost neproměnil Ekpai. O dvě minuty později za vápnem napřáhl Matěj Valenta, jeho pokus přizvedl ještě jeden z obránců a míč skončil za zády brankáře Pecháčka – 2:0. Další šance přicházely vzápětí. Znovu mohli skórovat Valenta i Ekpai. Do velké šance se dostal i Kalousek, který vystřídal v průběhu druhé půle. Hosté brankáře Vorla příliš neohrozili. V samém závěru mohl ještě přidat třetí gól Bassey, ale z bezprostřední blízkosti gólmana nepřekonal ani nadvakrát.

David Horejš, trenér Dynama České Budějovice: V první řadě bych chtěl poděkovat Táborsku, že jsme zápas mohli odehrát. Potřebovali jsme hrát. Měsíc bez zápasu jsme hráli jen mezi sebou a to není to, co samotný zápas přináší. Herně jsme hráli velice dobře. Vytvořili jsme si hromadu šancí, bohužel to, jak se chováme ve vápně, to je trestuhodné. Jestli jdeme čtyřikrát sami na bránu a máme další možnosti, musíme tyhle šance proměňovat. Jediné zklamání je počet šancí. ten zápas měl skončit 8:0 a ne 2:0.