Krásný zápas byl viděn ve Všesportovní hale v Českých Budějovicích, kde v předvánoční čas přivítalo Dynamo PCO mistrovskou Spartu Praha! Jihočeši díky několika výborným zákrokům brankáře Štefana Beránka, dvěma brankám Ondřeje Hačky a především pak obětavému výkonu celého týmu, favorita překvapivě obrali o body a připsali si tak cenný skalp!

Domácí futsalisté se museli obejít opět bez několika zraněných hráčů, chyběli Jakub Hric, Stanislav Peterek i Roman Lengyel. Na palubovku se naopak po delší absenci vrátil Karel Sláma. Úvod utkání byl vyrovnaný, Dynamo PCO hrálo velmi koncentrovaně a favorita do žádných větších šancí nepustilo. Domácí hrozili především z brejkových situací, Benát a po něm ani Jasanský se nedokázali prosadit. V 10. minutě fauloval hostující brankář ve vápně Slámu a nařízenou penaltu bezpečně proměnil kapitán Pouzar, 1:0. Sparta poté zvýšila aktivitu, nicméně všechny střely obětaví domácí zblokovali nebo je pochytal výborný Beránek. Do kabin se tak šlo za překvapivého stavu 1:0 pro jihočechy.

Úvod druhé části hry byl sice výhradně v režii úřadujícího mistra, Dynamo PCO však pozorně bránilo. Ve 23. minutě se nečekaně před brankářem Sparty ocitl Sláma a hlavičkou usměrnil míč za jeho záda, 2:0. O dvě minuty později bylo ve Všesportovní hale ještě veseleji, Hrbáč vystihl hostující rozehrávku, zbavil se svého obránce a předložil míč Hačkovi, který přidal třetí trefu, 3:0 pro jihočechy. Favorit si poté vybral time-out a odhodlal se ke hře bez brankáře. Toto se vyplatilo, neboť se jim podařilo snížit. Nejprve se ve 29. minutě trefil Drahovský, ve 34. minutě pak snižoval na 2:3 Amadeu! Kýženého vyrovnání se Sparta dočkala ve 38. minutě, Amadeu propálil vše co mu stálo v cestě, 3:3. O pár vteřin později však vybuchla budějovická hala počtvrté. Sparta i nadále praktikovala hru bez brankáře, Benát vybojoval míč a předložil ho Hačkovi, který střelou přes celé hřiště do prázdné branky poslal domácí znovu do vedení, 4:3. Do konce zápasu zbývaly necelé dvě minuty a schylovalo se k obrovskému dramatu. Sparta opět při hře bez brankáře zatlačila Dynamo PCO a nakonec se přece jen dočkala vyrovnání, autorem důležité trefy byl Wilde, 4:4. Ve zbývající minutě si už ani jedno z mužstev nevytvořilo žádnou šanci a tak divácky atraktivní utkání skončilo zaslouženou remízou.

Českobudějovičtí tak zakončili rok 2019 na 9. místě, v dalším utkání se představí před kamerami České televize ve čtvrtek 9. ledna 2020 na palubovce Hodonína!


Ohlasy trenérů

Radim Pouzar (hráč Dynamo PCO): "Jsme strašně moc spokojeni. Remíza je podle mého zasloužená. Sparta ukázala kvalitu a my jsme si nezasloužili prohrát. Obrovsky smekám před celým týmem, hráli jsme na hranici sebeobětování a odměnou je nám především výkon a zlatý bod."

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): "Zápas se mi nechce dlouze hodnotit, jelikož jsem stále plný emocí. Jednoznačně je to pro nás ztráta dvou bodu. Nechci se vymlouvat na chybějící hráče, ani na zraněného Drahovského a Seidlera. Měli jsme takového soupeře porazit. Domácí bránili celý zápas jako nikdy předtím a nebýt jejich brankáře, který dnes chytal na reprezentační úrovni a chytil nám 20 tutovek a dalších minimálně 30 střel. Být Tomášem Neumannem, tak zvážím jeho povolání do reprezentace, opravdu klobouk dolů. Gratuluji domácím, nám zase spadl nos možná v pravou chvíli před svátky, když každý se bude muset zamyslet. Bude na to dost času, ale také na to, aby si někteří odpočinuli, protože stavu některých hráčů opravdu lituji."