Futsalisté Dynama v 19. kole nejvyšší soutěže nestačili na domácí palubovce na hostující Plzeň, která potvrdila roli favorita a z jihu Čech si odvezla vysokou výhru.

Už od první minuty bylo jasné, kdo bude dirigentem hry. Plzeňští na první branku dlouho nečekali. Už ve druhé minutě zahrávali roh, při kterém si domácí nepohlídali nabíhajícího Holého, který střelou z první nedal Křížkovi šanci - 0:1. Přesně o minutu později navýšil na 0:2 střelou z dálky gólman Vahala. Domácím se příliš nedařilo zdržet se na útočné půdě, a když už k tomu došlo, šance brankou neskončila.

Plzeňští přidali třetí branku v 7. minutě. Vnuk vybojoval na půlce balon a přihrál do prázdné branky Kozárovi, který se z těsné blízkosti nemýlil - 0:3. Ač se snažil Křížek v domácí brance jak chtěl, čtvrté brance nezabránil. Interobal byl po všech stránkách aktivnější, agresivnější a zápasu dominoval. Künstner nacentroval míč na Šrajta, který přesnou střelou z voleje nedal domácímu brankáři šanci - 0:4. V 15. minutě měli domácí největší příležitost. Hosté při power play ztratili míč a Dominik Hric se pokoušel o pokus do prázdné branky. Jeho snahu zastavila tyč! Interobal to nezaskočilo, naopak. Vnuk přihrál na střed hřiště Holému, který se střelou z první opět dokázal prosadit - 0:5. Do konce poločasu přidali hosté i šestou branku, kdy po skvěle zahrané standardní situaci zaznamenal branku Zdráhal - 0:6.

Opláchnout se živou vodou, být více agresivní a neinkasovat další branku. Takový byl druhý poločas v podání našeho týmu. Bohužel hosté vlétli do zápasu jako uragán a přidali další branku. Už poněkolikáté našel Vnuk svého spoluhráče Holého, který v zápase přidal už svou třetí branku - 0:7. Benát se pokoušel změnit tempo hry a svými pokusy zkoušel ohrozit Vahalovu branku. Ve 28. minutě po několika rychlých přihrávkách našli Plzeňští ve volném prostoru Vnuka, který nedal nově příchozímu gólmanovy Píchovi šanci - 0:8.

Nutno dodat, že při proměňování šancí měl náš tým i smůlu. Poněkolikáté měli domácí možnost zakončovat do prázdné branky, tentokrát však ani Jasanský úplně sám před brankou nedokázal zakončit a trefil pouze tyč. A tak přišel trest. Další rychlý protiútok dokázali hráči Interobalu zužitkovat. Opět spolupráce Holého a Vnuka přinesla už devátou branku zápasu - 0:9. Domácí se dočkali až ve 33. minutě. Hric před brankou našel Slámu, kterému se podařilo Vahalu překonat - 1:9. Po 31 vteřinách přidali domácí druhou branku, když se prosadil střelou kapitán Pouzar - 2:9.

Plzeňští i za rozhodnutého stavu hráli powerplay, kterou dokázali využít a proměnit v gól. Holý dal v zápase už čtvrtou branku - 2:10. Jakoby toho neměli Plzeňští dost. Rychlými přihrávkami rozebrali obranu Dynama a Šrajt přidal další branku a tím zároveň uzavřel konečné skóre zápasu - 2:11.

Fotogalerie

David Pícha (hráč Dynama): „Do dnešního zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, soupeř dominoval a měl hru plně pod kontrolou. Po několika povedených akcích šel soupeř do výrazného vedení. Do druhé půle jsme vstoupili zodpovědněji a podařilo se nám vytvořit i několik šancí, z nichž dvě skončily gólem. Soupeř však opět prokázal skvělou produktivitu a zápas si v klidu pohlídal. Mrzí nás, že jsme nedokázali soupeři více vzdorovat. Musíme se poučit z chyb a jít do dalších utkání s pozitivním přístupem."

Michal Holý (hráč Plzně): „Šli jsme do zápasu s tím, že chceme co nejdříve rozhodnout. Měli jsme v únoru náročný program a ten plán, který jsme si pro zápas v Budějovicích dali, tak se povedl. Dali jsme hned ve 2. minutě první gól, a pak už skóre jen navyšovali. V poločase už to bylo 6:0 pro nás a bylo rozhodnuto. Teď najíždíme skoro všichni na reprezentaci a potom se uvidí, co bude.“