V posledním domácím utkání v sezoně futsalisté Dynama podlehli Chrudimi 0:5. S nejvyšší soutěží se tak na domácí palubovce rozloučili porážkou, poslední kolo je čeká v Liberci.

Futsalisté Chrudimi nechtěli ponechat nic náhodě. Už během prvních čtyř minut zvonila na domácí straně branková konstrukce. V 5. minutě už se hosté dočkali. Chrudimský Slováček svou přesnou střelou poslal svůj tým do vedení 0:1. Zodpovědná obrana domácích držela dlouho jednobrankové manko na hostující Chrudim, které vydrželo až do 14. minuty. Max poslal střílenou střelu na domácího brankaře, před kterým ještě dokázal tečovat míč Radovanovič přesně do odrytého rohu branky – 0:2.

Druhý poločas začal pro domácí velice povedeně. Jasanský se po přesném centru Pouzara ocitl úplně sám před Limou, který si však s jeho střelou dokázal poradit a vytěsnil ji mimo. Půl minuty na to udeřili potřetí hosté. Domácí se dostali do dvou slibných šancí, které však nedokázali proměnit. Vzápětí se dostal ke střele Balog, který mířil přesně – 0:3.

Samostatný únik Benáta znovu zlikvidoval Lima, který stále držel čisté konto. Ve 33. minutě nachytal na švestkách domácí obranu David Drozd. Ten svou přesnou přihrávkou našel před prázdnou brankou osamoceného Formáčka, pro kterého už byla maličkost balon uklidit do branky – 0:4. Pro navrátilce do branky Beránka to byly těžké chvíle, svými zákroky svůj tým podržel, bohužel kvalita hostů byla znatelná. Druhou branku v zápase přidal Slováček, který si všiml, že je domácí gólman venku z branky a přesnou střelou ho přeloboval – 0:5.

Konečné skóre se již nezměnilo. Pro domácí Dynamo byla tato prohra zároveň posledním utkáním v 1. lize. Po třech letech je jistým sestupujícím z 1. Futsal ligy. Za celý futsalový tým děkujeme za všechnu podporu během tří úžasných let.

Štěpán Prokeš (hráč Dynama): „Myslím, že jsme předvedli kvalitní výkon, který byl diametrálně odlišný od toho v Chrudimi. Pár šancí jsme měli, ani jednu jsme bohužel nedokázali proměnit. Kvalita soupeře byla znát. Chci poděkovat všem, kteří nám přišli fandit, a zároveň se s námi přišli rozloučit na posledním domácím zápase v první lize. Soupeři gratuluji a za celý tým přejeme hodně štěstí v play-off."

David Formáček (FK Chrudim): „Výkon našeho týmu byl ze začátku takový ospalý, Budějovice dobře bránily a neměli jsme moc vyložených šancí. Nakonec jsme v první půli trefili asi šest tyček, ale druhý poločas byl z naší strany už o moc lepší, měli jsme daleko větší převahu. Musím poděkovat klukům za to, jak mi v tréninku i v zápase pomáhají a trenérovi, že mi hned v prvním utkání dal šanci si zahrát. A hlavně děkuji Davidovi Drozdovi, že mi přihrál na můj premiérový gól za Chrudim v nejvyšší soutěži.