Smolné utkání odehráli futsalisté Dynama na palubovce Ústí. Deset minut před koncem zápasu dokázali smazat hned čtyřbrankový náskok soupeře, ale v posledních minutách nakonec byli produktivnější domácí. Hattrickem se blýskl Petr Benát.

Již v první minutě Petr Zajíček servíroval do předbrankového prostoru míč nikým nehlídanému Čapkovi, který se do odkryté brány nemýlil - 1:0. Vzápětí se náš tým pokusil o vyrovnání, nicméně snahy ztroskotaly na dobře připraveném Votavovi. V 6. minutě domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Domácí zvýšili zásluhou Zajíčka, který se prosadil za asistence Karla Rozbouda z levé strany - 2:0.

Na 3:0 zvýšila dvojice Zápotocký - Výborný. Zápotocký vyslal do protiútoku Výborného, který nalezl recept na hostujícího brankáře. V 18. minutě si domácí připsali pět akumulovaných faulů, nicméně tato skutečnost domácí nerozhodila, naopak. Po rychlé rozehrávce domácího brankáře se míč snesl k Tichému, který prostřelil gólmana Křížka - 4:0. Dynamo nesložilo zbraně a ve 20. minutě zaznamenalo první branku! Domácí obrana zapomněla na Benáta, který přijal přihrávku od Hrbáče a tvrdou ranou propálil Votavu - 4:1. O 16 vteřin později přidal Benát druhou branku. Chybující Votava mimo svou branku zkoušel najít křižnou přihrávkou své spoluhráče. Jeho snahu vystihl opět Benát, který zakončil do prázdné branky - 4:2.

Poločasová přestávka Dynamu prospěla. Hned v úvodní minutě orazítkoval Radouch tyč. Tlak Dynama byl cítit ve vzduchu, ale i na palubovce. Ve 24. minutě se Dynamo dočkalo. Čapek zastoupil vlastního brankáře na brankové čáře po střele Hrbáče, na dorážku Radoucha již ale nestačil - 4:3. V tu chvíli přišla rána. Mimo pokutové území zahrál rukou Křížek a musel tak po červené kartě odkráčet z palubovky. Jeho místo zaujal obránce Peterek.

Dynamo i přes oslabení dokázalo srovnat krok s domácími. Ve 30. minutě Benát zkompletoval hattrick! Po střílené přihrávce od Pouzara zakončil akrobaticky za bezmocného Votavu - 4:4. Ve 31. minutě šli domácí opět do vedení. Peterek neudržel střelu Čapka, vyrazil ji před sebe, kde dorážel Koc - 5:4. Ve 33. minutě udeřili domácí znovu. Po kombinaci Výborného s Macháčkem, zakončil druhý jmenovaný do prázdné branky - 6:4. Domácí ve víře zmírnit tempo hry požádali o oddechový čas, který ale kýžený efekt nepřinesl. Rapid po oddechovém čase přidal třetí branku v druhém poločase. Na 7:4 zvýšil střelou z levé části palubovky Zajíček.

Kdo si myslel, že se Dynamo vzdá, byl na omylu. Hosté i v malém počtu hráčů bojovali a odměnou byla branka, kterou zaznamenal Hrbáč. Při power-play našel Peterek diagonální přihrávkou na zadní tyči Hrbáče, který se do prázdné branky nemýlil - 7:5. Ve 39. minutě trefil Pouzar břevno a stále to nebylo vše.

Ještě v té samé minutě obdržel Tichý červenou kartu za hru rukou, když na brankové čáře zastupoval gólmana Votavu. Dynamo bylo obdařeno pokutovým kopem, kterého se zhostil Radouch, jenž spolehlivě proměnil do pravého horního rohu branky - 7:6. Bohužel pro hosty, Rapid těsné vedení uhájil a připsal si tak veledůležité tři body.

Martin Dlouhý (trenér Ústí nad Labem): "Odehráli jsme další standardní zápas s výjimkou toho, že tentokrát jsme vedli v průběhu první půle 4:0. Přes důrazné upozornění v poločasové pauze se naplnila má slova o naší defenzivní činnosti a soupeř dotáhl na 4:4. Utkání proti Českým Budějovicím rozhodla situace, kdy brankář soupeře zahrál rukou a mezi tyče musel jít hráč z pole. Přes větší tlak Jihočechů se nám podařilo odskočit o tři branky a divoký závěr zápasu jsme uhráli na výsledek v náš prospěch. Nevídaný zákrok předvedl Petr Tichý, kdy chytil jasnou gólovou situaci i za cenu červené karty. Jsem rád za výsledek, nikoliv za předvedenou hru."

Jiří Hrbáč (hráč Dynama): "V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím k vítězství, odehráli velmi dobré utkání a trestali naše chyby. My zažili špatný vstup do zápasu a po celé střetnutí jsme pouze dotahovali. Když jsme přežili oslabení a vyrovnali na 4:4, věřil jsem, že utkání zvládneme a otočíme v náš prospěch. Bohužel jsme vzápětí po naší nekoncentrovanosti obdrželi gól na 5:4 z pohledu Rapidu. Poté Ústí nad Labem odskočilo na rozdíl tří branek a i přes naší power-play si zápas pohlídali."